Jeżeli masz problemy, chcesz porozmawiać, brakuje Ci wsparcia - napisz do nas.

mail: amazonkipiaseczno@gmail.com

 

22.03.2013

Tradycyjne jajeczko

W piątek 22 marca zorganizowałyśmy, jak co roku, spotkanie wielkanocne. I jak co roku koleżanki zapełniły stół własnej roboty sałatkami, roladami i – mówiąc ogólnie – samymi pysznościami.

Nasi goście (i w większości dobroczyńcy) też dopisali: przyszli p. Zdzisław  Lis  -  Burmistrz Miasta Piaseczna, p. Bożena  Obłucka  -  Sołtys Mysiadła, p. Małgorzata Wiśniakowska (reprezentująca Urząd w Lesznowoli), ks. Dariusz Gocłowski - Proboszcz  parafii w Starej Iwicznej, dr Klaudiusz Czerniawski  -  lekarz onkolog,  przedst. Nord Medica w Piasecznie,  a także Małgorzata  Kurtyka-Kozioł  ze Stowarzyszenia Centrum Amazonki.

 

21.11.2012

Mamy nową siedzibę!

 

Idea stworzenia klubu dla kobiet po operacji raka piersi była dla nas bardzo ważna. Największa trudność leżała w znalezieniu miejsca do spotkań tak bardzo nam potrzebnych, bo główną rolą „Amazonek”, poza przekazywaniem wiedzy o profilaktyce raka piersi, jest wzajemne wspieranie się w trakcie choroby. Doświadczenie i wiedza, którą zdobyłyśmy, z pewnością pomogły już wielu kobietom i nadal będą pomagać.

Dzięki dobrej woli władz gminy Piaseczno nasz Klub dostał nieodpłatnie już 10 lat temu w użytkowanie lokal w Starej Plebanii. Spotkania nasze odbywały się w ściśle określonych dniach i godzinach, ze względu na dzielenie się lokalem z innymi użytkownikami. Ale powiedziano nam, że planowany jest remont Starej Plebanii, zaczęłyśmy więc szukać możliwości przytulenia się w innym miejscu.

Z pomocą pośpieszyła Pani wójt gminy Lesznowola, p. Jolanta Batycka-Wąsik - otrzymałyśmy od niej samodzielny, dużo większy lokal w Mysiadle, przy ul. Osiedlowej 4, w którym będziemy mogły odbywać spotkania, a dodatkowo sprezentowano nam fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. W dniu 20 września br. została podpisana umowa użyczenia lokalu między Gminą Lesznowola a Piaseczyńskim Klubem Kobiet po Mastektomii „Amazonki” i teraz się urządzamy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczne za dotychczasową pomoc (poza użyczeniem lokalu wiele razy otrzymałyśmy od gminy wsparcie finansowe, co pozwoliło np. przeprowadzić bardzo nam potrzebne badania lekarskie). Liczymy na dalszą pomoc, co umożliwi kontynuację naszej działalności i realizację celów statutowych. Nasza wiara w istnienie ludzi dobrej woli, ludzi, na których zawsze można polegać, nie została zawiedziona. Za wszystko raz jeszcze gorąco dziękujemy.

» List do władz gminy Piaseczno